PDF چاپ نامه الکترونیک

کالج  امریکائی دبی (ACD)

کالج آمریکایی دبی (ACD)به عنوان یک موسسه عالی خصوصی در سال 1990 تاسیس شد . این موسسه اصالتاً به عنوان مرکز آموزش آمریکایی (CAE)شناخته می شد ، سیر تحول این موسسه ادامه پیدا کرد تا اینکه ساختمان مرکزی دانشکده در سال 1998 ایجاد شد و زمانی که برنامه های آکادمیک دانشکده به سطح دانشگاهی ارتقا یافت کالج آمریکایی دبی در سال 1999 تشکیل گردید . این کالج به پیشرفت خود ادامه داد تا اینکه اکنون ارائه دهنده رشته مدیریت بازرگانی (BBA)در مقطع کارشناسی است که از طرف وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور امارات متحده عربی و ایران مورد تایید است . در سال 2009 ، ACDبخشی از گروه شرکتهای الشفر شد که سازمانهای بازرگانی برجسته ای در دبی هستند.

کانون توجه کالج

کالج محیط مطالعه کاملاً فردی همراه با کلاسهای کوچک به دانشجویان ارائه می دهد و  راهنمایی جامعی را در زمینه پذیرش ، پیشرفت علمی و مشاوره شغلی را برای فرد فرد دانشجویان در نظر می گیرد. همه موارد ذکر شده در محیط فنی پیشرفته همراه با کلاسهای مجهز و دسترسی کامل به منابع اینترنتی با تاکید بر فناوری تعامل و آموزش از طریق جدیدترین متد دیجیتال صورت می پذیرد. کتابخانه کالج علاوه بر ایجاد دسترسی الکترونیکی به موسسات بین المللی گوناگون ، محیط آموزشی بسیار پیشرفته ای را برای دانشجویان فراهم می کند .

موقعیت کالج

کالج یکی از بهترین موقعیتهای مکانی در دوبی را داراست . کالج در مرکز القرهود واقع شده است که نزدیک فرودگاه بین المللی دوبی و روبروی فستیوال سیتی دوبی است و دسترسی به شارجه از آنجا آسان است. برای بسیاری از دانشجویان رفت و آمد به کالج بسیار راحت و نزدیک است چون از طریق متروی جدید دوبی دسترسی به کالج آسانتر هم شده است . دانشجویان ACDهمچنین می توانند از فضای بسیار بزرگ پارکینگ دانشکده نیز برخوردار شوند .

برنامه های کالج

محور اصلی خدمات ارائه شده توسط ACDشامل دوره کامل کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی (BBA)است که مورد تایید وزارت آموزش عالی و تحقیق علمی نیز می باشد www.caa.ae)(این مقطع همراه با تخصص آن در زمینه مدیریت، اعتباری مضاعف را به دانشجویان به منظور استخدام در کشور امارات متحده عربی می بخشد.

رشته BBAدر نوبت شبانه نیز برای افراد حرفه ای مشغول به کار در دسترس است.

محبوب ترین خدمت ارائه شده در این کالج برنامه انتقال واحد های دانشگاهی است که در آن فارغ التحصیلان دوره متوسطه این امکان را می یابند که تحصیلات دانشگاهی خود را در دوبی شروع کنند که در این صورت می توانند همزمان با امکان کار، مدرک خود را نیز به هزاران کالج در سراسر جهان منتقل کنند . دانشجویان ACDبا قابلیتهای بالا، به موسسات برجسته در ایالات متحده آمریکا ، بریتانیا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، هند و امارات متحده عربی منتقل می شوند .

برنامه انتقال، به دانشجویان این امکان را می دهد که در زمان و هزینه صرفه جویی نمایند چراکه قیمتهای ACDدر کشور امارات متحده عربی رقابتی ترین قیمت می باشد و این در حالی است که ثبت نام در یک دانشگاه خارجی بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات متوسطه با تاخیر و هزینه های اضافی همراه است . انتقال از ACDبه موسسه دیگر در تمام رشته های تحصیلی شامل بازرگانی ، مدیریت ، مهندسی ، علوم و آموزش کامپیوتر امکان پذیر است .

این کالج همچنین فراهم کننده برنامه ممتاز انگلیسی آکادمیک است که برنامه ای فشرده برای آماده سازی دانشجویان به منظور تحصیلات دانشگاهی است . برای اطلاع دقیق از این برنامه و دیگر انتخابهای ارائه شده توسط ACDلطفاً به اطلاعات موجود ذیل را مطالعه بفرمائید.

بدنه دانشجویی

بدنه دانشجویی در ACDارائه دهنده تنوعی بین المللی است که در دوبی نیز وجود دارد . بخش اعظمی از مأموریت کالج حول محور ایجاد و تحرک روابط اجتماعی همراه با فعالیتهای دانشجویی بر پایه ارتباط اجتماعی قرار دارد که برای این منظور وسایل تفریحی و ورزشی در داخل کالج فراهم شده است . جشن بهاره که توسط ACDسازماندهی شد تبدیل به بخشی دائمی در جامعه دانشجویی دوبی شده است . ویزای دانشجویی و نامه های حمایتی بخشی از خدمات فردی است که ACDبه دانشجویان خود ارائه می دهد .

 

                            ارائه دهنده برنامه های دانشگاهی مناسب در مرکز دوبی

ACCAبا عضویت در انجمن حسابدارن خبره (ACCA)عضوی از گروه حسابداران حرفه ای جهان شوید .‼

درباره ACCA

انجمن حسابداران خبره (ACCA)در حقیقت کسب آمادگی در حد جهانی است که اولین بار در بریتانیا به سال 1904 معرفی شد. این انجمن در حقیقت بزرگترین گروه حسابداری بین المللی با سرعت رشدی بسیار زیاد در جهان است . اکنون ACCAدارای 362000 دانشجو و 131500 عضو در 170 کشور است که با شبکه ای بسیار گسترده شامل دفاتر و مراکز، در حدود 82 کشور فعالیت دارد. در هر مکانی که قرار دارید همیشه حمایت انجمن مورد نظر را دارا هستید .

هدف ACCAمعرفی خود به عنوان اولین انتخاب به منظور کسب آمادگی برای افراد در زمینه رشد شغلی در رشته های حسابداری ، امور مالی و مدیریت است . داشتن بیش از صدها سال تجربه حسابداری و امور مالی ، ACCAرا تبدیل به انجمنی بسیار گسترده و معظم ساخته است .

ACCAدر ACD

ACDدر سال 1990 به منظور ارائه خدمات آموزش عالی به شیوه آمریکایی همراه با تاکید بر توسعه جنبه فردی آموزش تشکیل شد. ACDبا ارائه دانشکده ای حرفه ای به دانشجویان خود باعث توسعه مبانی فکری و اجتماعی لازم برای آماده ساختن دانشجویان به منظور هدایت شایسته زندگی خود در جامعه جهانی شده است.

توجه به اجرای کنفرانس درسی باعث انتقال دانش و تحریک یادگیری و تفکر منتقدانه می شود . در آموزشهای مورد نظر ، تاکید بر کابرد دانش در دنیای واقعی بازرگانی و تمرینات حسابداری است . برنامه دانشکده ها توسط اعضای گروههای حسابداری حرفه ای همراه با آموزش گسترده و تجربه صنعتی صورت می پذیرد. ) (www.acd.ac.ae

ساختار حوزه ها

آزمونهای ACCAبه صورتهای ذیل ساختار یافته اند :

بخش اول : حوزه دانش  (1800درهم به ازای هر برگه ) – F1حسابداری در بازرگانی ، F2حسابداری مدیریت ، F3حسابداری مالی

بخش دوم : حوزه مهارتی ( 2000 درهم به ازای هر برگه از F4&F5؛ AED، 2400 به ازای هر برگه از F6تا F9) –  F4قانون بازرگانی و متحد ، F5مدیریت اجرایی ،  F6مالیات ، F7گزارش مالی ، F8حسابرسی و بیمه ، F9مدیریت مالی .

بخش سوم : حوزه اصلی ( یکی از دو برگه 2600 درهم  به ازای هر برگه را انتخاب کنید ) – P4مدیریت مالی پیشرفته ، P5مدیریت اجرایی پیشرفته ، P6مالیات پیشرفته ، P7حسابرسی و بیمه پیشرفته

·   کلاسها در روزهای هفته ( به جز ایام تعطیل ) از ساعت 7 بعد از ظهر تا 10 شب ( انتخاب کلاسها در آخر هفته ها نیز امکان پذیر است ) برقرار است .

·        امکانات بهداشتی و درمانی در دسترس است .

·   برای اطلاع از جزئیات بیشتر با شماره تلفنهای (+971)4-2829992/050-6513186/055-7386690تماس حاصل نموده و یا به ایمیل این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید مراجعه نمایید .

موارد مذکور شامل همه دانشجویان می شود 

کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی

کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی (BBA)در دانشکده ACDبا تمرکز بر مدیریت ، فراهم کننده فرصتی برای آن دسته از دانشجویان است که علاقه مند به اتمام تحصیل چهار ساله در دوبی هستند . دانشجویان در ابتدا برنامه آموزشی عمومی را طی می کنند و مفاهیم بازرگانی مقدماتی را در طول سالهای اول و دوم ورود به ACDمی گذرانند که این روند در ادامه با درسهای بازرگانی و با سطحی بالاتر طی سالهای سوم و چهارم دنبال می شود . برای ورود رسمی به دو سال پایانی رشته BBAکسب حداقل معدل کل به میزان 2.5 مورد نیاز است . دانشجویان همچنین می توانند در مدتی کمتر از چهار سال فارغ التحصیل شوند ، بدین منظور می بایست در برنامه تابستانی 10 ترمی که نیمسال پاییز و بهار هم به آن اضافه می شود ثبت نام نمایند .

امتیازاتی که دانشجویان ACDدارا هستند شامل موارد ذیل می شود :

·   یک دوره کامل تحصیلی برنامه بازرگانی که برای آماده ساختن دانشجویان با مهارتهایی که برای آینده کاری حرفه بازرگانی مورد نیاز است طراحی شده است، و به صورتی کامل به آموزش کسب و کار سازمانی می پردازد .

·        سابقه درخشان آکادمیک بالغ بر 20 سال در امارات متحده عربی

·        دانشکده کاملاً اختصاصی و مجرب

·   به دست آوردن فرصتهایی برای گذراندن دوره کارآموزی که تجربه ارزشمند از کار در محیط بازرگانی واقعی را قبل از فارغ التحصیل شدن فراهم می کند .

·        قیمتهای بسیار رقابتی

·        ارائه ویزای دانشجویی و نامه حمایتی

·        امکانات حمل و نقل و رفاهی

·   کلاسهایی با تعداد نفرات اندک و مجهز که توسط اساتیدی مجرب و شایسته اداره می شود که از فناوریهای آموزشی تعاملی و مدرن استفاده می کنند .

·        محیط آموزشی کاملاً دوستانه که ارائه دهنده حجم بالایی از فعالیتهای دانشجویی است .

·        اینترنت WIFIبه صورت رایگان

·        آزمایشگاههای کامپیوتر و ITکاملاً مجهز

·        کتابخانه ای بزرگ و مجهز همراه با منابع ITاضافی

·        مشاور حرفه ای امریکائی تمام وقت

گزینه انتقال دانشگاه

گزینه انتقال دانشگاه این امکان را به دانشجویان می دهد تا به تکمیل بخش قابل توجهی از برنامه درسی خود در سالهای تحصیلی اول و دوم ، در امارات متحده عربی قبل از انتقال به دانشگاههایی در آمریکا، کانادا، بریتانیا، فرانسه، ایرلند، استرالیا، نیوزلند، هند یا امارات بپردازند تا بتوانند مدرک BAیا BSرا در بسیاری از رشته های تحصیلی به دست آوردند.

این برنامه بر اساس این مفهوم استوار است که تمام دانشجویان می بایست طیف وسیعی از موارد آموزش عمومی را قبل از ورود به بحث تخصصی در هر رشته طی نمایند . این مفهوم به این منظور ایجاد شده است تا دانشجویان را با شایستگیهای آکادمیک و فنی اجتماعی مورد نیاز به منظور حضور پر رنگ در جامعه جهانی با تاکید ویژه بر مهارتهای ارتباطی و حل مسئله به صورت تحلیلی آماده نماید. علاوه بر این ، دانشجویان با درک بهتری از پیچیدگی های فرهنگی و تاریخی و نقش فرد در افزایش سرعت تغییرات جهانی آشنا می شوند.

دانشجویان می توانند به صورت عملی شروع به یادگیری هر برنامه ای از ACDکه علاقه دارند، نموده و آن را در کشور ایالات متحده آمریکا یا هر کشوری دیگری که در بند قبل ذکر شد تکمیل نمایند . اگرچه رشته های بازرگانی ، کامپیوتر، مهندسی و علوم انتخاب هایی محبوب هستند ، ولی دانشجویان می توانند رشته های هنرهای آزاد ( مثلاً رسانه ، روزنامه نگاری، روانشناسی، علوم اجتماعی ) ، و یا رشته های علمی ( مانند بیوتکنولوژی ، پیش پزشکی و .. ) را نیز در ACDانتخاب نمایند . 

توجه : دانشجویانی که تحصیلات خود را در ACDبه این امید که آن را به ایالات متحده یا کانادا انتقال دهند آغاز نمایند ولی قادر به انجام این کار نباشند می توانند مدارج BAیا BSخود را از طریق آموزش از راه دور یا از طریق برنامه های آزمون مدار که توسط بسیاری از دانشگاههای کانادایی و امریکایی ارائه می شود به دست آورند . ACDمشاوره ای را برای آن دسته از دانشجویان غیر انتقالی یعنی کسانی که قصد اتمام مدارج BAیا BSرا در کشور امارات متحده عربی دارند ارائه می دهد.

واحدهای تحصیلی توصیه شده:

گزینه انتقال دو ساله (دوره های ترانسفر)

رشته های بازرگانی

کد درس کالج                                                                             تعداد: 45 واحد

ENG 120                       انشاء کالج 1                                          3

ENG121                        انشاء کالج 2                                          3

ENG 212                      سخنرانی عمومی                                     3

ECO 201                        اقتصاد خرد                                            3

ECO 202                       اقتصاد کلان                                           3

MAT 120                       ریاضیات                                              3

MAT 220                      آمار                                                     3

IT 100                            آشنایی با فناوری اطلاعات                          3

LIT 200                          آشنایی با قرائت انتقادی                             3

( که می توان این درس را با درس دیگری از ادبیات جایگزین نمود)

PHL 230                        مذاهب جهان                                          3

(که می توان این درس را با درس دیگری از فلسفه جایگزین نمود)

HIS115                          تاریخ مدرن خاور میانه                             3

(که می توان این درس را با درس دیگری از تاریخ جایگزین نمود)

PSY 108                       آشنایی با روانشناسی                                 3

( که می توان این درس را با درس دیگری از علوم اجتماعی جایگزین نمود)

ATH 111                      مردم شناسی                                           3

( که می توان این درس با درس دیگری از علوم اجتماعی جایگزین نمود)

SCI 211                        بررسی علوم زیستی                                 3

( که می توان این درس با درس دیگری از علوم طبیعی جایگزین نمود)

FAS 201                       آشنایی با علوم انسانی                                3

( که می توان این درس با درس دیگری از علوم انسانی جایگزین نمود)

برنامه شیفت عصر رشته کارشناسی مدیریت بازرگانی

کالج آمریکایی دوبی ارائه دهنده برنامه کامل شیفت عصر برای نیل به مدرک BBAاست که متمایل به بازار شغلی امارات متحده عربی است . این برنامه منحصر به فرد به این دلیل ایجاد شده است تا به صورت تمام وقت یا پاره وقت نیازهای آن دسته از دانشجویانی را که دارای شغلی منظم هستند و یا تمایل به استفاده از شیفت عصر دارند، فراهم نماید .

تمرکز بر مدیریت

ACDارائه دهنده مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی (BBA)است که توجهی خاص به مدیریت دارد و این امر فرصتی عالی برای آن دسته از دانشجویانی است که خواهان تکمیل تحصیلات چهار ساله خود در دوبی هستند . در ابتدای امر دانشجویان برنامه آموزش عمومی و اصول اولیه آشنایی با بازرگانی را طی سالهای اول و دوم در ACDمی گذرانند – سپس با درسهای بازرگانی مهمتر در سالهای سوم و چهارم این روند را دنبال می کنند. کسب حداقل معدل کل به میزان 2.5 مورد نیاز است . دانشجویان همچنین می توانند در مدتی کمتر از چهار سال فارغ التحصیل شوند ، بدین منظور می بایست در برنامه تابستانی 10 ترمی که نیمسال پاییز و بهار هم به آن اضافه می شوند ثبت نام نمایند .

امتیازاتی که دانشجویان ACDدارا هستند شامل موارد ذیل می باشند :

·   یک دوره تحصیلی برنامه بازرگانی که برای آماده ساختن دانشجویان با مهارتهایی که برای آینده کاری حرفه بازرگانی مورد نیاز است طراحی شده است که به صورت کامل به آموزش کسب و کار سازمانی         می پردازد .

·        سابقه درخشان آکادمیک بالغ بر 20 سال در امارات متحده عربی

·        دانکشده کاملاً اختصاصی و مجرب

·   به دست آوردن فرصتهایی برای گذراندن دوره کارآموزی که تجربه ارزشمند از کار در محیط بازرگانی واقعی را قبل از فارغ التحصیل شدن فراهم می کند .

·        قیمتهای بسیار رقابتی

·        ارائه ویزای دانشجویی و نامه حمایتی

·        امکانات حمل و نقل و رفاهی

·   کلاسهایی با جمعیت اندک و مجهز که توسط اساتیدی مجرب و شایسته اداره می شود که از فناوریهای آموزشی تعاملی و مدرن استفاده می کنند .

·        محیط آموزشی کاملاً دوستانه که ارائه دهنده حجم بالایی از فعالیتهای دانشجویی است .

·        اینترنت WIFIبه صورت رایگان

·        آزمایشگاههای کامپیوتر و ITکاملاً مجهز

·        کتابخانه ای بزرگ و مجهز همراه با منابع ITاضافی

·        مشاور حرفه ای امریکائی تمام وقت

 

تقویم تحصیلی شامل 6 نیمسال در هر سال است . کلاسها چهار شب در هفته برگزار می شوند ، یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 عصر تا 9:30 شب .

 

برنامه کلاسی : معمولاً به دانشجویان در هر ترم دو درس ارائه می شود- جلسات کلاسی نیز در عصر روزهای یکشنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه و به ازای هر درس دو جلسه در هفته برگزار می شود .

اول پاییز

دوم پاییز

اول بهار

دوم بهار

اول تابستان

دوم تابستان

شهریور تا مهر

آبان تا آذر

دی تا اسفند

 اسفند تا فروردین

اردیبهشت تا خرداد

خرداد تا مرداد

 

توجه : برنامه های کلاسی بر طبق تعطیلات کشور امارات متحده عربی تغییر خواهند نمود .

قیمتها:

·        درس / 1775 درهم

·        درس های مراحل بالاتر / 2200 درهم

·        اجاره کتاب – درس / 75 درهم

برنامه انگلیسی آکادمیک

پیشینه

هدف برنامه انگلیسی آکادمیک آماده ساختن دانشجویان با زبان انگلیسی است که برای موفقیت در تحصیلات دانشگاهی یا کالج مورد نیاز است .

امکانات اختصاص یافته به این برنامه شامل کلاسهای درسی و اتاقهای منابع که همان کتابخانه های صوتی و تصویر است می باشند. امکانات عمومی مورد استفاده که در دسترس دانشجویان است شامل محل استراحت و کافه تریا ، کتابخانه های مجهز به کامپیوتر و اینترنت ، یک کتابخانه عمومی و امکانات ورزشی خارج از درس به منظور فعالیت ورزشی دانشجویان می باشد .

این برنامه برای اولین بار تحت عنوان بخش حمایتی در دانشگاه نیوهمپشایر جنوبی امریکا ایجاد شد و توانست به این طریق زبان انگلیسی را به بیش از 600 دانشجو آموزش بدهد – تعداد زیادی از آنها در هر دو دانشگاه امارات متحده عربی و خارج تحصیل کرده بودند .

برنامه تحصیلی

برنامه انگلیسی آکادمیک برای آن دسته از دانشجویایی ایجاد شده است که به ارتقاء اصولی دانش زبان انگلیسی خود به منظور شرکت در کلاسهای درسی منظم کالج توجه دارند. دانشجویان برنامه درسی زبان انگلیسی را دنبال می نمایند که البته توجه به گرامر ، مکالمه و مهارتهای کاربردی ترمیک نیز در آن لحاظ شده است و به صورت 20 ساعت در هفته همراه با کلاسهای درسی سازماندهی شده اند .

این برنامه ها حول عناوین گوناگونی مانند مهارتهای مطالعه پایه ای ، عناوین مرتبط با شغل و نقشهای کاری ترتیب یافته اند . دانشجویان می بایست نهایتاً دوره تافل خود را با موفقیت به پایان رسانده و نمره 500 یا بالاتر کسب نمایند ( یا نمره 61 در صورتی که در ا متحان اینترنتی IBT)) شرکت کنند ) تا بتوانند این برنامه را با موفقیت به پایان برسانند .

دیگر اطلاعات

·  این برنامه توسط آموزگاران انگلیسی (Native)که پروسه های احراز صلاحیت را در آموزش زبان گذرانده اند تدریس می شود .

·  اعضای دانشکده به صورت فرد به فرد از طریق ساعات اداری (رفع اشکال) به صورت هفتگی روند تحصیلی دانشجویان را پیگیری می نمایند .

·     این برنامه در نیمسال پاییز ، بهار و تابستان ارائه می شود .

·        وسیله ایاب و ذهاب به خوابگاههای شبانه روزی موجود است

·     شهریه به ازای هر برگه به صورت مجزا محاسبه می شود .

 

انتقال بنیاد دانشگاهی

مرور برنامه

تحصیل پایه ای دانشگاهی در ACDبرای آن دسته از دانشجویانی ایجاد شده است که نیازمند آمادگی بیشتر بعد از گذراندن تحصیلات متوسطه هستند تا بتوانند شایستگی شروع تحصیلات دانشگاهی را در خارج یا در موسسات مناطق آکادمیک کشور امارات متحده عربی کسب نمایند . واحد شماره 1 در حقیقت بیانگر اتمام دوره تحصیلات متوسطه معادل در کشور آمریکاست (GED) که مدرک معادل تحصیلات متوسطه از آمریکا نیز به آن تعلق می گیرد ، آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL)، و درسهای پایه ای کلیدی در ریاضیات ، نگارش انگلیسی و فناوری اطلاعات نیز از این جمله هستند .

آن دسته از دانشجویانی که آزمون خارجی را در ترم اول با موفقیت به اتمام رسانده اند ممکن است به ترم  دوم وارد شوند که در آنجا دانشجویان دارای صلاحیت امکان اخذ تعداد محدودی از درسهای دانشگاهی را برای نیل به BAیا BS  به دست آورند که در حقیقت درسهایی اضافی در مهارتهای نگارشی و ریاضیات هستند .

ترم اول ( که در نیمسالهای پاییز و بهار ارائه می شود)

ترم دوم ( که در نیم سالهای پاییز و بهار ارائه می شود)

1.  تحصیلات معادل متوسطه ، 5 درس ، 5 جلسه در هفته ، 2 ساعت در روز

2.     کلاس آمادگی TOEFL

توجه : هر دو مورد بالا نیازمند آزمون پایان تحصیلات خارجی می باشد .

1.  نگارش انگلیسی / انشای انگلیسی 1 ( اگر شایستگی احراز شد )

2.  ریاضیات پایه یا ریاضیات حد ( اگر شایستگی احراز شد )

3.     آشنایی با فناوری اطلاعات

4.  بالغ بر 9 واحد ( سه درس ) از دروس عمومی یا دروس اولیه بازرگانی ( در صورت احراز شایستگی )

 

 

 
Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks 
 
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی