صفحه اصلی اخبار صندلی دانشگاههای غیر انتفاعی خالی ماند
صندلی دانشگاههای غیر انتفاعی خالی ماند PDF چاپ نامه الکترونیک

دانشگاه های غیرانتفاعی که روزی با هدف مشارکت بخش خصوصی قرار بود از بارآموزش دوره های کارشناسی از دوش دولت بکاهند، این روزها با خالی ماندن صندلی و خسارت مالی روبه رو هستند و برخی به دلیل افت کیفیت آموزش تعطیل شده اند.

 

موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی براساس برنامه چهارم توسعه باید تا پایان سال 89 هریک دست کم 2000 دانشجو داشته باشند این در حالی است که از مجموع 291 دانشگاه هرکدام به طور متوسط فقط 700 دانشجو دارند که نشان می دهد پروژه توسعه این بخش با شکست مواجه شده است.
به گزارش خبرآنلاین، با روی کار آمدن دولت نهم توجه ویژه ای به این دانشگاهها شد اما باز هم این دانشگاهها با افت دانشجو مواجه شدند.اختلاف بین هیات موسس، مشکلات کیفی دانشگاه ها از نظر فضای فیزیکی و از نظر کیفیت آموزشی از مواردی است که این موسسات دچار آن هستند. اگر این موسسات نتوانند به حد استانداردهای معمولی برسند، ترتیبی اتخاذ می شود که بقیه موسسات بتوانند دانشجویان آنها را بپذیرند.
ثبت نام برای پذیرفته نشدگان کنکور 90 در کاردانی غیرانتفاعی
با این حال در تازه ترین خبر اعلام شده است که تمام داوطلبان کنکور سراسری سال 90 اعم از داوطلبان مجاز و غیرمجاز به انتخاب رشته که در آزمون پذیرفته نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی دوره کاردانی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی شرکت کنند.
افراد مایل به ادامه تحصیل می توانند با ارائه کارنامه نتایج علمی (کارنامه اولیه داوطلبان که از طریق سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org قابل دریافت است) و اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهینامه پیش‌دانشگاهی شخصاً به یکی از مؤسسات غیرانتفاعی پذیرنده رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی بر اساس مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود به صورت مشروط در یک رشته تحصیلی کاردانی اقدام کنند.
مهلت ثبت نام برای تکمیل ظرفیت از 16 تا 25 مهر
داوطلبان مایل به ادامه تحصیل در این رشته‌ها می توانند از روز شنبه 16 مهرماه سال 90 تا روز دوشنبه 25 مهرماه سال 90 شخصاً به یکی از مؤسسات غیرانتفاعی پذیرنده رشته‌های تحصیلی مقطع کاردانی مراجعه کنند. نتایج نهایی این مرحله از تکمیل ظرفیت، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور متعاقباً به مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ذیربط اعلام خواهد شد.
متقاضی شرکت در این مرحله تکمیل ظرفیت، لازم است مبلغ 28 هزار ریال (2 هزار و 800 تومان) به حساب 748 خزانه داری کل نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (قابل پرداخت در تمام شعب بانک ملی ایران) واریز و اصل فیش واریزی را به مؤسسه آموزش عالی که برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند، تحویل دهند.

پذیرفته‌شدگان نهایی هر یک از رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 90 مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کاردانی موسسات غیرانتفاعی نیستند.هر داوطلب منحصراً مجاز به انتخاب یک رشته کاردانی، از یک مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خواهد بود و در صورت انتخاب بیش از یک رشته و یا ثبت‌نام در بیش از یک مؤسسه غیرانتفاعی، مشخصات داوطلب متقاضی از ردیف متقاضیان تکمیل ظرفیت حذف شده و شهریه‌های پرداختی وی نیز قابل استرداد نیست.
رشته کاردانی انتخابی داوطلب در هر یک از مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، ‌باید منطبق با رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مربوط که داوطلب در آن ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، باشد.
داوطلبان متقاضی باید علاوه بر ثبت‌نام و شرکت (حضور) در آزمون، واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما بوده و حداکثر تا پایان شهریورماه سال 90 موفق به اخذ گواهینامه پیش‌دانشگاهی خود شده باشند.

 
Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks 
 
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی