PDF چاپ نامه الکترونیک

آشنايي با جمهوري موريس

جمهوری موریس کشوری جزیره ای است در جنوب غربی اقيانوس هند. این جمهوری به جز جزیره موریس شامل جزیره های سنت برندون و رودریگوئس و جزائر آگالگا نيز می شود .

در غرب این کشور ماداگاسکار قرار گرفته است .اولين بار این کشور را اعراب در قرن ١٠ ميلادی کشف کردند. دریانوردان پرتغالی در سال ١٥٠٧ وارد آن شدند .سپس در سال ١٦٣٨ به مستعمره هلند تبدیل شد.

هلند این مستعمره را به افتخار ایل دو « شاهزاده موریس ناساو، جزیره موریس ناميد. در خلال سده هجدهم این جزیره در دست فرانسه بود که به آن نام جزیره فرانسه داد. فرانس این جزیره در سال ١٨١٠ به دست انگليس افتاد و آنها نام پيشين آن را برگرداندند. این جزیره برای مدتی تبعيدگاه رضاخان پهلوی بود .پایتخت موریس شهر پورت لوئيس است. این جزیره کوه های آتشفشان فراوان دارد.

سياست در موریس

  

رئيس حکومت در موریس رئيس جمهور است که با نظر اعضای شورای ملی برای دوره ای پنج ساله انتخاب می شود. این شورا معاون رئيس جمهور را نيز انتخاب می کند.

شورای ملی در حقيقت مجلس قانونگذاری این کشور است که ٧٠ کرسی دارد. اعضای این مجلس برای دور های هفت ساله انتخاب می شوند. رئيس جمهور نخست وزیر و قائم مقام او را تعيين و به شورای ملی معرفی می کند.

 

اقتصاد در موریس 

 

تولید ناخالص داخلی این کشور 9/14 میلیارد دلار است. 552 و 700 هزار نفر نیروی کار آن را تشکیل میدهد.

محصولات صادراتی این کشور شامل پوشاک و منسوجات، شکر، گل شاخه ای، شیره قند وماهی است که به کشورهای انگلیس 5/32 درصد ، فرانسه 1/15 درصد امارات متحده عربی 11/4 درصد، امریکا 3/8 درصد، و ماداسگار 8/4 درصد صادر میشود .دیگر شاخص توليد ناخالص این کشور براساس صنعت توریست که بر طبق آخرین آمار تعداد بیش از 5/ ١ ميليون توریست که 98% از کشورهای اروپائی می باشند در سال ٢٠٠٩ از این جزیره دیدن کرده اند.

محصولات وارداتی آن شامل کالاهای مصرفی، کالاهای اساسی، مواد غذایی، نفت و محصولات نفتی و مواد شيميایی است که از کشورهای فرانسه 3/14 درصد، هند 13/6 درصد، چین 8/6 درصد و آفریقای جنوبی 7/3 درصد وارد میشود. 

 

مردم موریس

 

جمعيت این کشور یک ميليون و ٢٧٤ هزار و ١٨٩ نفر با ميانگين سنی 5/31 سال است. اميد به زندگی برای زنان 4/77 سال و برای مردان جمهوری موریس 28/70 سال است.

48 درصد از مردم این کشور پيرو هندو، 2/25 درصد پیرو مسیحیت و 6/16 درصد پیرو اسلام هستند. هرچند انگليسی زبان رسمی این کشور است اما کمتر از یک درصد مردم به آن سخن می گویند. زبان های محلی و فرانسوی بيشتر رواج دارد.

 

موریس در یک نگاه

 

مساحت 2،040 کيلومتر مربع

جمعيت 1،274،189 نفر

پایتخت پورت لوئيس

واحد پول روپيه

 

خدمات اخذ اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری

 

به منظور اخذ اقامت دائم و پاسپورت از کشور موریس مراحل و پرداخت هزینه ها در طی ١٢ ماه بشرح ذیل ميباشد.

مرحله اول:

- دریافت درخواست کتبی متقاضی به همراه کپی پاسپورت و عکس

- پرداخت مبلغ 000/25 دلار امریکا بعنوان پيش پرداخت هزینه های ثبت شرکت

- هماهنگی جهت اخذ ویزای توریستی

- مراجعه حضوری متقاضی جهت انجام مراحل اداری ، ثبت شرکت و تکميل فرمهای سرمایه گذاری

- پرداخت کليه هزینه های مراجعه حضوری متقاضی بر عهده شرکت خواهد بود

مرحله دوم:

- ارائه مدارک ثبت شرکت به متقاضی

- پرداخت مبلغ ٥٠،٠٠٠ دلار امریکا جهت شروع فعاليت شرکت و ایجاد گردش مالی به مدت یکسال

- اخذ اقامت ٢ ساله جهت متقاضی و همسر و فرزندان

مرحله سوم:

- تکميل فرم های درخواست اقامت دائم و پاسپورت از شروع سال سوم

- پرداخت مبلغ ٥٠،٠٠٠ دلار امریکا

- اخذ گذرنامه حداکثر پس از ٣ ماه بعد از پرداخت مبلغ فوق

 
Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks 
 
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی