صفحه اصلی مهاجرت سرمایه گذاری اخذ اقامت انتیگوا و باربود
PDF چاپ نامه الکترونیک

اخذ اقامت انتیگوا و باربود

جزایر انتیگوا و باربودا در شمال شرقی دریای کارائیب (آمریکای مرکزی) و در مجاورت آبهای اقیانوس اطلس و در شرق جزایر سنت کیتس و نویس و شمال جزیره مونتسرات واقع گردیده است.

این کشور از دو جزیره آنتیگوا و باربودا و تعدادی جزایر آتشفشانی و مرجانی (مانند ردوندا) تشکیل شده و دارای نواحی کوهستانی و سرسبز است و بعلت قرار گرفتن در شمال شرقی کارائیب از موقعیت استراتژیکی ویژه ای برخوردار می باشد بلندترین نقطه این جزایر قله بوگی با ارتفاع 405 متر است.

11% این جزایر از جنگلهای نیمه استوائی و 9% خاک آن را مراتع سرسبز پوشانده شده است آب و هوای آن گرم و مرطوب و نسبتاً پرباران است.

مساحت این جزایر 442 کیلو مترمربع و جمعیت آن 522/84 نفر می باشد و تراکم جمعیت 184 نفر در هر کیلومتر مربع میباشد .

پایتخت آن شهر سنت جانز با جمعیتی حدود 31000 نفر است .

زبان رسمی آن انگلیسی و سیستم حکومتی دموکراسی ، پارلمانی و فرمانداریکل است.

دین مردم این کشور مسیحی 44% (انگلیکان) پروتستان 42% و کاتولیگ 10% است 95% مردم آن باسواد هستند 82% مردم آن سیاهپوست 12% سفید پوست و بقیه دورگه هستند .  واحد پول آن دلار کارائیب شرقی است منطقه زمانی 4- از ساعت جهانی و پیش شماره تلفنی 2681 و دامنه اینترنتی Agاست .

در سال 1493 توسط کریسف کلمب کشف و ضمیمه امپراتوری اسپانیا گردید اما اولین مهاجران انگلیسی در سال 1632 آن را اشغال نمودند و از سال 1871 جز فدراسیون لیوارد و تا سال 1956 مستعمره پادشاهی انگلستان بود و در 1 نوامبر 1981 به عضویت سازمان ملل متحد درآمد و مستقل گردید و عضو کشورهای مشترک المنافع می باشد .

شهرهای مهم آن : گودرینگتون ، فری تاون ولیبرتا هستند .

وضعیت اقتصادی: صنعت توریسم از مهم ترین صنایع این کشور بوده کشاورزی آن پنبه ، نیشکر، موز ، مرکبات و برنج است منابع معدنی آن نفت و گاز طبیعی است صنایع این کشور تصفیه نفت خام و تصفیه شکر است.

واردات آن : ماشین آلات، وسائط نقلیه ، مواد غذائی و لوازم خانگی و صادرات آن نفت خام ، فراورده های نفتی ، چوب و مواد غذائی دریائی است .

متقاضیان میتوانند با روشهای تجاری ، خرید ملک و بخشش پول بلاعوض صاحب پاسپورت این کشور شوند و به بیش از 130 کشور جهان از جمله انگلیس ، کانادا و اروپا بدون ویزا سفر نمایند.

 
Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks 
 
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی