صفحه اصلی اخبار 3 کشور اولویت دار برای اعزام دانشجو/ ممنوعیت اعزام دیپلمه ها توسط موسسات
PDF چاپ نامه الکترونیک

3 کشور اولویت دار برای اعزام دانشجو/ ممنوعیت اعزام دیپلمه ها توسط موسسات

رئیس اداره نظارت برموسسات اعزام دانشجوی سازمان امور دانشجویان گفت: کشورهای چین ، روسیه و بلاروس در اولویت اعزام دانشجویان بورسیه قرار دارند.

عبدالحسین دانش‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت موسسات اعزام دانشجو، گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، این موسسات باید در چهارچوب سیاست کشور و چهارچوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت کرده و خدمات متناسب با آنها ارایه کنند.

وی ادامه داد: اعزام دیپلمه ها با توجه به وجود ظرفیت و صندلی خالی در مقطع فوق دیپلم و کارشناسی ممنوع است بنابراین بهتر است جامعه هدف این موسسات از بین فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد.

رئیس اداره نظارت بر موسسات اعزام دانشجوی سازمان امور دانشجویان با اشاره به کشورهایی که در اولویت اعزام دانشجو قرار دارند، گفت: کارگروه نظارت برعملکرد موسسات اعزام دانشجو، نمی خواهد برروی چند کشور خاص متمرکز شود.

وی افزود: اما اداره کل بورس برای اعزام بورسیه های خود کشورهای چین، روسیه و بلاروس را در اولویت دارد البته منعی برای اعزام به کشورهای دیگر ندارد اما کشورهای مذکور در اولویت هستند.

دانش فر افزود: فقط اعزام دانشجو به کشور انگلستان تا اطلاع ثانوی در دستور کار قرار ندارد.

وی در خصوص تعداد مجوزهایی که برای موسسات اعزام دانشجو صادر شده است گفت: از زمان آیین نامه تاسیس موسسات که مصوب سال 82 هیات وزیران است حدود 190 تا 195 مجوز صادر شده است.

دانش فر افزود: تمام 190 تا 195 مجوز به تاسیس منجر نشده است، مجوز صادر شده ولی شخص توانایی تاسیس موسسه را نداشته است.

 
Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks 
 
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی